Вести:

Сообраќајка кај село Гиновци, сообраќајот во прекин

Сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило и трактор се случила на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, кај селото Гиновци.

Поради тоа сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин, информираат од АМСМ.

Сообраќајка кај село Гиновци, сообраќајот во прекин was last modified: February 13th, 2018 by Naum Lokoski

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts