Вести:

Украдени 200 литри нафта за домаќинство од амбулантата во Арачиново

Непознат сторител од амбулантата во Арачиново украл двесте литри нафта за домаќинство, соопшти полицијата.

Ф.А. (58) од село Арачиново, вработена во амбуланта во ова село како патронажна сестра, вчера во 8:20 пријавила дека во периодот од 19:30 часот на 9 февруари до 07:00 часот вчера непознат сторител извршил тешка кражба во Здравствена станица Арачиново.

Како што соопшти МВР, сторителот со употреба на сила влегол во подрумската просторија, демонтирал едно црево на резервоарот и одзел околу 200 литри нафта за домаќинство, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистува Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts