Вести:

Адвокатот на Трамп тврди дека тој од свои пари платил порно ѕвезда

Долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека во 2016 година тој платил 130.000 долари од своите лични средства на порно ѕвездата, за која се тврди дека имала сексуална врска со милијардерот во 2006 година.

Адвокатот Мајкл Коен не соопшти зошто и платил толкава сума на порно-звездата.

Тој за „Њујорк Тајмс“ изјави дека парите не биле ниту од Организацијата „Трамп“, ниту од предизборната кампања на Трамп, туку тој и платил на Сторми Даниелс, чие вистинско име е Стефани Клифорд.

Адвокатот на Трамп тврди дека тој од свои пари платил порно ѕвезда was last modified: February 14th, 2018 by Ана

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts