Вести:

ВИДЕО: Три лица ранети во пукање пред Агенцијата за национална безбедност во САД

Пукотници од огнено оружје одекнале пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност во американски Мериленд.

Here’s the view from SKYFOX over the scene of a reported shooting near the NSA visitors gate at Fort Meade. One person in custody. Awaiting more details. Latest updates here: https://t.co/nPTKVnUXWz @barnardfox5dc @stevechenevey @Fox5DCAllison pic.twitter.com/DwhVo0OYYq

— FOX 5 DC (@fox5dc) February 14, 2018

Засега непознат сторител кој возел црно теренско возило, се приближил до оградата и почнал да пука од огнено оружје. Фотографиите и снимките од местото на настанот покажуваат дупки од куршуми на шофершајбната од возилото.

Според локалните телевизии, во пукањето тројца биле ранети, а осомничениот бил уапсен. Меѓу повредените е и еден полициски службеник.

Истрагата во врска со овој инцидент ја преземало ФБИ. За настанот исто така бил информиран и американскиот претседател Доналд Трамп.

ВИДЕО: Три лица ранети во пукање пред Агенцијата за националн Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts