Вести:

Во Еквадор запленети 1,5 тони кокаин

Еквадорската полиција на аеродромот во градот Гвајкил заплени 1,5 тони кокаин, кои биле скриени во пакети со чоколада во прав превидени за извоз во Европа.

– Овие 1.500 килограми кокаин, скриени во чоколадни производи, требаше да бидат испратени во Австрија, соопшти еквадорската полиција.

Од почетокот на годината, како што јави МИА, властите на Еквадор запленија околку девет тони наркотици, пред се кокаин и марихуана.

Во Еквадор запленети 1,5 тони кокаин was last modified: February 14th, 2018 by Ана

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts