Вести:

Во интернет кафе во тетовско Милетино нелегално се приредувале игри на среќа

При увид во интернет кафе во тетовското село Милетино во сопственост на Д.Ј.(51) од истото село полициски службеници од СВР Тетово вчера пронашле и со потврда одзеле три покер апарати на кои нелегално се приредувале игри на среќа.

Увидот, како што информира МВР, бил спроведен о периодот од 21 до 23 часото по претходно добиени сознанија дека на нелегален начин се организираат игри на среќа.

По документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во интернет кафе во тетовско Милетино нелегално се приредувале игри на среќа was last modified: February 14th, 2018 by Ана

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts