Вести:

Двајца загинати при експлозија на карневал во Боливија

Најмалку дев лица загинаа, а 10 други се повредени синоќа при експлозија за време на одржување на карневал во боливискиот град Оруро.

Министерот за внатрешни работи на Боливија, Карлос Ромеро изјави дека во врска со инцидентот се уапсени три лица, додавајќи дека во тек и истрага за точните причини за експлозијата.

Инцидентот се случи само неколку блокови подалеку од местото на неодамнешната експлозија, исто така за време на карневал, при што загинаа 10 лица, а 40 беа повредени.

Двајца загинати при експлозија на карневал во Боливија was last modified: February 14th, 2018 by Ана

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts