Вести:

Зума не се согласува дека треба да поднесе оставка

Џејкоб Зума, претседателот на Јужноафриканската Република изјави дека не се согласува со владејачката партија Африкански национален конгрес за да си поднесе оставка.

– Не гледам причина зошто би поднел оставка од претседателската функција, рече Зума и додаде дека е отворен за понатамошни разговори.

Партијата АНЦ побара оставка од Зума за благосостојба на земјата.

Зума не се согласува дека треба да поднесе оставка was last modified: February 14th, 2018 by Naum Lokoski

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts