Вести:

Камион со повеќе од 300 мигранти се преврте во Либија, загинаа 23 лица

Камион кој превезувал повеќе од 300 мигранти, утрово се превртел на околу 170 километри од Триполи, во реонот на градот Бани Валид, јавија болнички извори.

Во инцидентот загинале најмалку 23 лица, а повредени се стотина луѓе.

Камион со повеќе од 300 мигранти се преврте во Либија, загинаа 23 лица was last modified: February 14th, 2018 by Ана

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts