Вести:

Кремљ ги повикува медиумите на внимание поради дезинформации за Сирија

Дмитриј Песков, портпаролот на рускиот претседател, ги повика медиумите при известувањето да не се раководат од „искривените податоци“ за наводно голем број убиени Руси во Сирија.

– Ги повикуваме сите да не се раководат од погрешни информации, намерни или ненамерни и да бидат внимателни, изјави Песков, по тврдењата дека на 7 февруари голем број Руси биле убиени во сирискиот град Деир ез Зор.

Кремљ ги повикува медиумите на внимание поради дезинформации за Сирија was last modified: February 14th, 2018 by Ана

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts