Вести:

Неколку лица повредени во пукање во училиште во Флорида

Неколку лица се повредени во пукање кое што се случило пред улилиште во Паркленд во американската сојузна држава Флорида.

Според локалните медиуми неколку луѓе со амбулантни возила биле пренесени во болници, а од полицијата преку социјалните мрежи известија граѓаните да го избегнуваат регионот, а учениците и наставниците да останат во школото, додека не бидат ослободени од полицијата.

Некои медиуми известија дека има и жртви, но се уште нема потврда за тоа.

Во школот учат 3.208 ученици.

Претходно денеска напаѓач отвори оган пред американската Агенција за национална безбедност.

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts