Вести:

Остатоци од кашест снег на патиштата на повисоките места

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места има остатоци од кашест снег по интервенција на дежурните служби, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Воедно, оттаму препорачуваат внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градскит Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts