Вести:

Пиштол пронајден на улуца во населба Ѓорче Петров

М.М.(67) од Скопје вчера во 13 часот пријавил дека во населба Ѓорче Петров на улица „Новопроектирана“, на околу 5-6 метри од патот, пронашол огнено оружје пиштол.

Од МВР соопштија дека од страна на полициски службеник излезено е на местото на настанот, при што е утврдено дека станува збор за пиштол марка „Берета“.

Оружјето е подигнато за понатамошна постапка.

Пиштол пронајден на улуца во населба Ѓорче Петров was last modified: February 14th, 2018 by Ана

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts