Вести:

Сирија негира дека поседува хемиско оружје

Сирија не поседува хемиско оружје, а употребата на таквото е неморална и недопустлива независно од околностите, изјави сирискиот заменик-министер за внатрешни работи Фејсал Мекдад.

Тој реагира на вчерашното соопштение на францускиот претседател Емануел Макрон кој предурпеди дека Франција ќе почне напади во Сирија доколку добие проверени информации за користење на хемиско оружје од страна на Дамаск.

Сирија негира дека поседува хемиско оружје was last modified: February 14th, 2018 by Naum Lokoski

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts