Вести:

Скопјанка пренесена во болница откако била удрена од возило на ул „Мајски манифест“

Скопјанката М.С.(44) синоќа на улица „Мајски манифест“, управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“, со скопски регистарски ознаки, удрила во 43-годишната Т.Ш.

МВР информира дека Т.Ш. со возило на Итна медицинска помош е пренесена во Градска општа болница „8-ми Септември“, каде и се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на коксигејална коска) и надвор од животна опасност е задржана на понатамошно лекување.

Извршен е увид на местото на настанот.

Скопјанка пренесена во болница откако била удрена од возило на ул „Мајски манифест“ was last modified: February 14th, 2018 by Ана

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts