Вести:

Трамп го номинираше генерал Пол Накасоне за директор на НСА

Претседателот на САД, Доналд Трамп го номинираше генералот Пол Накасоне за директор на Агенцијата за национална безбедност (НСА), соопшти на Твитер специјалниот помошник на претседателот Роб Џојс.

По номинацијата, втор филер е Сенатот, каде се очекува неговиот избор да биде одобрен. Истовремено, генералот Накасоне ќе ја предводи и воената Киберкоманда на САД.

Трамп го номинираше генерал Пол Накасоне за директор на НСА was last modified: February 14th, 2018 by Ана

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможува да преземеме дел од информацијата:

Loading…

loading…


About The Author

Related posts