Двајца загинати во напад на универзитет во САД

Најмалку две лица загинаа во напад извршен во Универзитетот во Мичиген, јавуваат американски медиуми.

Според полицијата жртвите не се студенти и осомничениот напаѓач е во бегство.

Полицијата на Твитер наведе дека се работи за маж со афро-американско потелко, дека е вооружен и опасен. Нападот се случил во студенстки дом во рамки на кампус, јави Еј-Би-Си Њуз.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *