Четворица напаѓачи беа убиени кај француската амбасада во Буркина Фасо

Четворица напаѓачи беа убиени денеска при напад на француската амбасада во главниот град на Буркина Фасо, Уагадугу и Генералштабот на Армијата, соопшти владата.

– Четворица напаѓачи беа неутрализирани, соопшти на веб-страницата владината информативна служба.

Засега не е прецизирано колкумина биле напаѓачи врз француската Амбасда.

Related posts