Ова не можете да го сокриете: 5 знаци кои ве издаваат дека штотуку сте имале секс

Постојат знаци кои ќе ве издадат дека штотуку сте имале секс или сте доживеале оргазам.

Румени образи

Сексот го забрзува крвотокот и поради тоа после водењето љубов сме црвени во лицата. Некои повеќе, некои помалку, но сите го имаме т.н. „блескав изглед“.

Среќа и радост!

Чувството на задоволство и некако чудното треперливо расположение кое ги обзема луѓето после сексот е последица на засилено лачење на хормонот на среќа. Ендорфинот прави да се чувствуваме како ништо да не може да ни го расипе денот.

01-znaci-za-seks

Широка насмевка

Дури и на состанок на работа, на пример, тешко е да се задржи сериозен израз на лицето, доколку денот сте го почнале со оргазам. Насмевката од задоволство и среќа ќе ве краси целиот ден. Не обидувајте се да изгледате сериозно, смешкајте се кога веќе имате вистинска причина за тоа.

Материјални до…..

Повеќе прочитајте на оригиналната страна која ни овозможи да преземеме дел од информацијата

Loading…

loading…


Интернет тв – сите серии….8 сајтови

Loading…

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *