СДСМ: Заврши времето кога Министерството за внатрешни работи функционираше како МВРО-ВМРО

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Орце Ѓеоргиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

„Лажните вести остануваат очајна стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата не може да го сокрие стравот од извесниот пораз на локалните избори.СДСМ: Заврши времето кога Министерството за внатрешни работи функционираше како МВРО-ВМРО

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот што институциите повеќе не функционираат како продолжена рака на Никола Груевски и што конечно се враќа правдата и секој оној кој направил каков било криминал ќе мора да одговара за своите постапки.

Заврши времето кога Министерството за внатрешни работи функционираше како МВРО-ВМРО.

Повеќе прочитајте на : А1он

Loading…

loading…


Интернет тв – сите серии….8 сајтови

Loading…